GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kruka 4914024
*
nr 491 4024
Kruka
keramik, Kina, 1800-tal, höjd: 13, 5
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2007
kl 17:30:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 16:49:33
1
Vinnande bud
21/10 14:30:25
2
150 kr
21/10 14:30:43
2
250 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt kruka
-
3129 Jardiniere
Porslin. Längd: 34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:25
-
3369 Syltkrukor
4 st, bland annat Rörstrand. Höjd: 12-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:06
-
3039 Ytterfoder
2 st, Betong Dia- 34-36, höjd: 25-30 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:16
-
3370 Ytterfoder
4 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsber..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:25
-
9312 Ytterfoder
Ett par, glaserade, reliefdekor. Diameter: 37 cm, ..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:13
*
Kruka
nr 491 4024
Kruka
keramik, Kina, 1800-tal, höjd: 13, 5
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/10 16:49:33 | 1 | Vinnande bud |
21/10 14:30:25 | 2 | 150 kr |
21/10 14:30:43 | 2 | 250 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt kruka
-
3129 Jardiniere
Porslin. Längd: 34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:25 -
3369 Syltkrukor
4 st, bland annat Rörstrand. Höjd: 12-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:06 -
3039 Ytterfoder
2 st, Betong Dia- 34-36, höjd: 25-30 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:16
-
3370 Ytterfoder
4 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsber..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:25 -
9312 Ytterfoder
Ett par, glaserade, reliefdekor. Diameter: 37 cm, ..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:13